Pełna motywacja!

Pytanie zawarte w tytule jest często zadawane przez pracodawców różnych firm. Teoretycznie odpowiedź jest łatwa- chcesz by pracownik pracował lepiej? Daj mu premię! Pytanie, w jakiej formie, za co i jak często? Tak by nie spowodować tego, że za każdą wykonaną pracę nasz pracownik będzie oczekiwał prezentu?

Dbanie o pracowników jest bardzo ważne, po to by firma mogła się rozwijać i przynosić korzyści. Jeżeli pracodawcy będą się czuli dobrze w miejscu w którym pracują będą mieli ochotę spędzać w nim wiele czasu i będą w nim dobrze pracować. Trzeba jednak uważać, by wyważyć stosunki z pracownikami. Uprzejmość to dobra cecha każdego człowieka, dlatego bądźmy uprzejmi, ale w taki sposób by nie umniejszać swojej roli. Można być miłym i jednocześnie konsekwentnie egzekwować dane zadania.

Jednym z podstawowych błędów pracodawców jest stresowanie pracowników lub zrzucanie na nich zadań, których nie potrafią wykonać, ale nie dlatego że nie chcą, ale dlatego bo po prostu nie mają do tego przygotowania. Rozkładając zadania na osoby w swojej firmie pomyślmy, ile czasu nam poświęca dane zadanie i przez jaki okres sami musieliśmy nabyć odpowiednie przygotowanie.

Nie zrzucajmy na „biednych pracowników“ zadań, których nie są w stanie wykonać, bo w rezultacie nie zrobią po prostu niczego dobrze. A już na pewno niczego dobrze. Rozkładajmy zadania zgodzie z ich kompetencjami.

Motywowanie pracowników może dotyczyć jakości ich pracy albo ilości wykonywanych zadań.

Wynagrodzenie dobrej pracy, może się odbywać poprzez:

  • premie pieniężne wypłacane np. do wynagrodzenia na koniec miesiąca
  • karnety, karty wstępu np. na siłownię, basen itp.
  • urlop- dodatkowe dni wolne od pracy
  • nagrody
  • prowizje np. od sprzedaży
  • szkolenia, kursy.

Nie zapominajmy że szkolenia, które daje nam pracodawca również mogą być w pewien sposób dodatkowym wynagrodzeniem. W przyszłości nawet jeżeli zechcemy zmienić miejsce pracy ta forma będzie dla nas bardzo przydatna i zapromuje w nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps