Absolwent w sosie z sukcesu

absolwentPo sukcesie, jakim jest przebrniecie przez studia zazwyczaj pojawia się wielki znak zapytania. Jak zaprojektować swoją przyszłość tak, by nie utonąć w bagnie stagnacji i bezrobocia? Najlepiej wypłynąć na szerokie wody i otworzyć własną firmę.

Plan działania. Stara prawda mówi, że jeśli nie wiemy, co chcemy osiągnąć, to na pewno tego nie osiągniemy. Najważniejsze by poświecić czas na konfrontacje z własnymi oczekiwaniami. Zastanówmy się czy interesuje nas mała, lokalna działalność, czy też spektakularny, międzynarodowy sukces. Nie bójmy się odważnych marzeń – bez nich nie powstał żaden sukces. Szczerość wobec samego siebie to absolutna postawa.

Forma działania. Jeśli wiemy na jaką skalę chcemy działać, pomyślmy w jakiej formie pragniemy to zrobić. Wielcy tego świata wiedzą, że największy sukces odnoszą ci, którzy robią to, co naprawdę kochają. Nie są to tandetne mrzonki, ale czyste fakty. Tracenie życia na robienie czegoś, w czym nie czujemy się dobrze to wielkie marnotrawstwo swojego czasu i talentu. W pracy spędzamy znaczną część życia, warto więc skupić się na robieniu tego, co szczerze kochamy, reszta to tylko przyprawy.

Odwaga działania. Mark Twain powiedział kiedyś, że „Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu”. Sukces jest wynikiem spełniania szczerej pasji, oprawionej w ekonomiczne realia. Postawmy więc sobie odważny cel, który będzie nas motywował do działania. Nie warto zrażać się początkowymi trudnościami, bo podobno wszystko co ważne, rodzi się w bólach.

Logika działania. Marzenia warto jednak skierować na tory ekonomii. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na rzeczy, które nie są konieczne – nie róbmy tego. Warto pomyśleć nad skorzystaniem z ofert wirtualnych biur. Jest to dobra alternatywa dla kosztownych i mało wydajnych biur. Do tego, każdą wydaną złotówkę wydajamy tak, by zwróciła się co najmniej jako 2zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps