By Twoja firma odniosła sukces!

Własna firma to marzenie wielu osób. Wciąż bowiem panuje przekonanie, że praca na swoim, to coś przyjemnego, mniej stresującego i  zdecydowanie lepszego niż normalny etat. Nikt nad nami nie stoi i nie spogląda na to co robimy. Czy jednak własna firma, to rzeczywiście wyłącznie przyjemności i łatwy kawałek chleba?

Jak będę duży to… będę szefem. To stwierdzenie słyszy się coraz częściej od wielu najmłodszych. Nie ma się co dziwić. W końcu własna firma wciąż przywołuje nam obraz dużych pieniędzy i o wiele mniej pracy niż zwykły etat.

Jak się jednak okazuje swój interes to często nienormowany czas pracy, zakładający nawet kilkanaście godzin intensywnej pracy.

Co zrobić, by Twoja firma odniosła sukces?

Na początek zastanów się, jaki profil firmy będzie Cię najbardziej interesował. Powinien on być dostosowany do Twoich zainteresowań, możliwości i dalszych perspektyw rozwoju. Prawdziwe pieniądze może bowiem przynieść tylko taka praca, która będzie przynosiła Tobie zadowolenie i radość.

Niestety nie wszystkie branże i rodzaje działalności są od razu skierowane na sukces. Przede wszystkim należy z całego rynku wyłowić takie dyscypliny, które rzeczywiście przyniosą nam możliwości pełnego zarobkowania.

Twoja firma nie zawsze musi powstawać od zera. Równie dobrze możesz firmę odkupić od innej osoby, wejść we współpracę z innymi przedsiębiorcami lub działać na zasadzie dystrybucji produktów już znanych. Każda opcja teoretycznie jest dobra. Grunt w tym, by utrafić w dobrze prosperujący trzon gospodarki.

Pierwszy krok to poznanie rynku. Tylko taki produkt, który sprosta oczekiwaniom swoich klientów, będzie nadawał się do rozparcelowania pośród szerokiego grona odbiorców.

Zadaj sobie pytania: kim są poszczególni odbiorcy, czy na rynku rzeczywiście występuje zapotrzebowanie na produkt.

Wreszcie sprawdź konkurencję. Czy przypadkiem nie istnieje już firma, która specjalizuje się w danym produkcie i jednocześnie nie przejmuje większość klientów.

Gdy zdecydujesz się już na dany produkt, opracuj Twoim zdaniem najlepszą strategię działania. Dobrze rozpisany biznes plan to gwarancja sukcesu.

Czas na wdrożenie firmy w życie

Masz już plan działania, znasz konkurencję, wiesz jaki produkt będziesz tworzył-czas na działanie. Swoją przygodę rozpoczniesz od rejestracji firmy. Następnie, dobrze skupić się na siedzibie firmy, zatrudnieniu specjalistów oraz wyposażeniu wnętrza.

Jeśli twoja firma będzie opierała się typowo na produkcji niezbędne będzie także zapewnienie sobie dostawców oraz niezbędnych materiałów.

rejestracja firmy

Sama rejestracja firmy to nic trudnego. Wystarczy udać się do Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u i wypełnić odpowiednie deklaracje. Pieniądze, w kwocie 170 zł opłacamy tylko wówczas, gdy decydujemy się na pozostanie płatnikami VAT.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, wypełnieniem deklaracji vat 7, kodami pkd, zajrzyj na fora biznesowe, tam z pewnością znajdziesz wiele ciekawych i praktycznych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps