Co można załatwić przez internet?

Prowadzenie firmy to nie tylko spotkania z kontrahentami, ale także mnóstwo papierkowej roboty. Można ułatwić sobie kwestie związane z załatwieniem spraw urzędowych i handlowych przez wykorzystanie internetu.

 

Już początki istnienia firmy mogą znaleźć się pod znakiem postępu jaki dyktuje internet. Teraz nie trzeba chodzić od urzędu do urzędu, żeby zarejestrować działalność gospodarczą. Wystarczy posiadać elektroniczny podpis kwalifikowany certyfikatem, żeby dokonać rejestracji firmy on-line. Za pośrednictwem internetu składa się wniosek na odpowiednim formularzu. Wniosek musi być podpisany właśnie elektronicznym podpisem. Innym rozwiązaniem jest wypełnienie i wysłanie wniosku przez zalogowanie się na konto ePUAP, czyli elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Niestety, trzeba wcześniej założyć takie konto – wizyta w urzędzie jest konieczna. Zalet z posiadanie konta ePUAP jest dużo, bo pozwala ona na załatwienie części spraw administracyjnych bez wychodzenia z domu. Nie chodzi tylko o rejestrację firmy, ale także inne sprawy, na które nie chcemy tracić czasu.

Przez internet można również kontaktować się z partnerami biznesowymi. Zamiast wydawać pieniądze na rozmowy telefoniczne, można kontaktować się przez Skype’a. Jest ot darmowy komunikator internetowy. Jeśli dwie osoby, które chcą porozmawiać mają dobre łącza, to rozmowa przebiega bez zakłóceń. Można także skorzystać z opcji wideorozmowy.

Kontakty handlowe to przede wszystkim wymiana towarów a każda transakcja musi zostać potwierdzona odpowiednimi dokumentami. Podstawowym dokumentem sprzedaży jest faktura, która wcale nie musi mieć postaci papierowej. Można posługiwać się tylko elektronicznymi fakturami, które są tańsze i bardziej ekologiczne, bo nie zużywa się papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps