Co Windows Blue może dać Twojej firmie?

Nie od dziś wiadomo, jak kluczowe jest dobre oprogramowanie dla przedsiębiorstw, dużych czy małych firm. Bez niego nie da się sprawnie funkcjonować, szczególnie jeśli nasz biznes wymaga pracy na kilku czy kilkunastu komputerach w biurze.

W tym roku ekipa Microsoftu podarowała nam nowy system operacyjny Windows 8, ale ten nie za bardzo przyciągnął do siebie wielu sprzymierzeńców, zwłaszcza wśród ludzi prowadzących biznes. Jak wiadomo, w pracy kluczowe jest szybkie i jak najbardziej funkcjonalne działanie, a Ósemka już na starcie budzi wiele negatywnych emocji dla starszych użytkowników. Jest zdecydowanie za dużym przeskokiem w przód i to między innymi ma być skorygowane.

Blue będzie aktualizacją, która pojawi się jeszcze w tym roku jako Windows 8.1. O ile magiczne dla wielu klocki pozostaną, o tyle od razy będziemy też w stanie połączyć się z pulpitem, jak za starych dobrych czasów. Sam układ klocków również zostanie przebudowany. Wszystkie elementy będą bardziej funkcjonalne, do wyboru będziemy mieli cztery różne rozmiary kafelek. Nastąpi również zmiana w aspekcie grafiki – jako tło nowego systemu startowego będziemy mogli ustawić własną kompozycję. Microsoft ma jednak nie przywrócić najbardziej klasycznego menu start, ale przy tym, co zostaliśmy w Ósemce, ucieszyć powinna nas jakakolwiek zmiana, pamiętając również, że samo wyłączanie i załączanie naszego komputera wciąż będzie błyskawiczne.

Windows Blue to także jeszcze szybsze wyszukiwanie informacji w sieci. Został on mocno zintegrowany z wyszukiwarką Bing, która staje się coraz bardziej popularna na rynku, chociaż bardzo trudno będzie jej oczywiście przebić popularnego wujka Google. Co najważniejsze, wersja 8.1 pozwoli nam też na jeszcze lepsze wyszukiwanie lokalne. Pozostając jeszcze na chwilę w temacie sieci, pojawić ma się bardziej funkcjonalny Explorer w wersji 11. Oznacza on lepszą wydajność, personalizację i synchronizację z otwartymi zakładkami.

Aby na firmowym komputerze pracowało nam się jeszcze bardziej wygodnie, to udoskonalona ma być także funkcja snap, dzięki której uruchomimy aplikację obok siebie. Jeśli chodzi o same aplikacje, to także pojawi się ich zdecydowanie więcej w sklepie Windowsa, czyli Window Store. W nowej wersji lepsze będzie też panel sterowania i jeśli chodzi o często niezbędną, długą firmową pracę, ważne może być ułatwione zarządzanie energią. To wszystko to na razie w większości zapowiedzi i gorące newsy, ale prawdę będziemy mogli zweryfikować już w najbliższym czasie, bo 26 czerwca rozpoczyna się specjalna konferencja, na której ukazać ma się już testowa wersja Windowsa 8.1, popularnie nazywanego Blue.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps