Co z fakturami?

Faktury mogą spędzić sen z powiek każdemu przedsiębiorcy. Sterty faktur poukładane w tradycyjnych segregatorach mogą przerażać. Czy dobry księgowy rozwiązuje sprawę? Wydaje się, że nie koniecznie, bo dziś każdy może być dobrym księgowym i prowadzić swoją działalność sam.

Służą temu liczne programy komputerowe, które znacznie ułatwiają to zadanie. Na rynku znajdziemy programy do rachunków, faktów, rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych itd. Wcale nie trzeba być księgowym by posługiwać się tego typu programami. Wystarczy, że posiada się podstawową wiedzę na temat obsługi komputera i już można działać. Łatwo się je instaluje, a następnie uruchamia. Skonstruowane są w taki sposób by było wiadomo do czego służą określone ikony i co można z ich pomocą zrobić. Za przykład bardzo przydatnego programu posłużyć może program do fakturowania. Są to programy, dzięki którym wystawiać można różnego rodzaju faktury (VAT, korygujące czy zaliczkowe). Programy te umożliwiają stworzenie bazy klientów. Raz wprowadzone do systemu dane klienta mogą być stale wykorzystywane. Nie oznacza to, że nie można ich zmieniać. Wystarczy wejść w bazę klientów i edytować jego dane i znów można się nimi posługiwać.

Nie trzeba za każdym razem wpisywać od nowa danych firmy czy też imienia i nazwiska. Znacznie ułatwia to pracę, przyspiesza ją oraz eliminuje możliwość popełnienia błędu. Tradycyjne, ręczne wypełnianie faktur jest znacznie bardziej ryzykowne, gdyż częściej możemy się pomylić. Pomyłki mogą sporo kosztować firmę, a program do fakturowania raz zakupiony będzie służył kilka lat, no chyba, że będziemy chcieli wprowadzić pewne ulepszenia, ale to też producenci proponują wykupowanie dodatków do programów itd. Nie występuje więc konieczność wymiany programu. Program do fakturowania przyda się w każdym przedsiębiorstwie, w którym wystawiane są faktury. Zanim dokona się zakupu występuje możliwość wypróbowania programu, najczęściej producenci dają dwumiesięczny okres próbny, po którym można zdecydować o kupnie takiego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps