Czy twoja firma jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo firmy to bezpieczeństwo pracowników oraz mienia firmy. Jeśli nie zadbamy o profilaktykę to może okazać się, że stracimy więcej czasu i pieniędzy na odbudowanie strat niż zaoszczędziliśmy na zapewnieniu ochrony przedsiębiorstwa.

 

Ochrona mienia jest tym bardziej ważna, im bardziej wartościowe przedmioty znajdują się w siedzibie firmy. Można ją zapewnić na kilka różnych sposobów. Dziś każda firma posiada system alarmowy, który włącza się przy próbie wtargnięcia na posesję niepowołanych osób. Niezbędnym wymogiem jest posiadanie systemu przeciwpożarowego a także czujek wykrywających obecność szkodliwych gazów w powietrzu. Większe firmy zabezpieczają się także za pomocą systemu monitoringu telewizyjnego oraz systemu kontroli wstępu. Każde przedsiębiorstwo musi indywidualnie określić poziom zagrożenia oraz jego rodzaj i dostosować do tego odpowiednie środki. Jeśli ryzyko włamania i kradzieży jest dużo, warto wynająć firmę ochroniarską, która będzie pilnowała obiektu nawet 24 godziny na dobę. Bez względu na użyte środki, trzeba asekurować się przez umowy ubezpieczeniowe, które pokryją koszty ewentualnych kradzieży, dewastacji, zniszczenia przez żywioły itd.

Równie niebezpieczne jak zniszczenia przedmiotów materialnych są utrata danych lub ich wyciek. Wyciek informacji jak i przypadkowe ich usunięcie są zwykle spowodowane czynnikiem ludzkim. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania takim sytuacjom jest edukowanie pracowników. Jednak to nie uchroni komputerów przed atakiem wirusa lub hakowaniem, dlatego niezbędne są dobrej jakości programy antywirusowe a także szyfrowanie informacji. Przypadkowej utracie danych zapobiegnie tworzenie kopii zapasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps