Czym charakteryzują się wykładziny elastyczne?

Wykładziny elastyczne, zwane też wykładzinami PCV to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują oryginalnego lub po prostu bardzo wytrzymałego wykończenia posadzki. Czym się takie wykładziny charakteryzują?

Wykładziny elastyczne często imitują drewno, kamienne lub ceramiczne płytki albo po prostu zachwycają kolorowymi wzorami. Wykonane są z polichlorku winylu (PCV), linoleum, kauczuków syntetycznych lub korka. Pierwsze z nich dzielimy na jednorodne, które mogą pochwalić się dobrą odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz niejednorodne, w tym wielowarstwowe. Do produkcji wykładzin elastycznych z linoleum wykorzystuje się naturalne surowce. Warto wiedzieć, że linoleum znajduje powszechne zastosowanie ze względu na swoje właściwości antyelektrostatyczne i wytrzymałość.

Wykładziny z kauczuków syntetycznych są bardzo odporne na działanie związków chemicznych. Urządzając mieszkanie warto więc zastanowić się nad wyborem właśnie wykładzin estetycznych- mają one praktycznie same zalety. Jak wspomniano – posiadają wiele wzorów i mogą imitować niemal każdy materiał, dzięki czemu łatwo dopasować je do wymarzonej aranżacji. Ponadto są ciepłe i przyjemne w dotyku. Kolejną zaletą jest łatwość czyszczenia – faktura wykładzin jest jednorodna, co zapobiega wnikaniu wilgoci i kurzu. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla alergików. Czyszczenie tego typu wykładzin sprowadza się do odkurzania i przecierania na mokro.

Wykładziny elastyczne doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach – możemy je użyć zarówno w pokojach, łazience, jak i kuchni. Co więcej ich montaż jest niezwykle prosty. Nie stosuje się pod nie żadnych podkładów, a klei bezpośrednio do podłoża. Łączenie poszczególnych pasów opiera się na frezowaniu krawędzi i spawaniu na zimno lub gorąco.

Kolejną zaletą wykładzin estetycznych jest ich powszechność i cena – są one tanie i dostępne niemal wszędzie. Jeśli więc myślimy nad korzystnym rozwiązaniem do naszych pomieszczeń, warto zastanowić się nad wyborem tego typu wykładzin. Nie tylko pięknie się zaprezentują, ale również zapewnią nam wygodę ich użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps