Efektywny rozwój – czyli moda na szkolenia online

on Grudzień 22nd, 2012 by - Możliwość komentowania Efektywny rozwój – czyli moda na szkolenia online została wyłączona

szkolenia onlineWirtuozi biznesu wiedzą, że biznes powoli opuszcza nasze ulice, przenosząc się do internetu. Nie ważne czy jesteś małym, czy wielkim  graczem – jeśli nie wstąpisz do wirtualnej drużyny, możesz pożegnać się z tłumem klientów. Internet to nie tylko tania i efektywna reklama – to przede wszystkim  bezcenne źródło wiedzy i absolutna biblia przedsiębiorczych!

O tym, jak wiele korzyści daje obecność  w internecie wie każdy, kto wkroczył w ten świat. Internet to pole wielu spektakularnych debiutów i talentów, które, poza siecią nigdy nie miałyby szansy wzlotu. Coraz więcej artystów debiutuje korzystając z crowdfundingu, pojawiają się liczne startupy, a kolejni przedsiębiorcy odkrywają dobrodziejstwo e-commerce. Internet to przestrzeń swoiście demokratyczna, na której równe szanse mają zarówno wielcy, jak i początkujący gracze. Liczy się pomysł, innowacyjność, a także wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza!

Szkolenia online to dość młoda forma rozwijania swoich kompetencji. Powoli odchodzi się od mało efektywnych szkoleń pracowniczych, które kojarzyły się bardziej  z dziką zabawą na koszt szefa, niż z realnym podnoszeniem swojej wiedzy. Mottem nowoczesnych przedsiębiorców jest wydajność i efektywność. Nie sztuką jest wydać dużo pieniędzy na pozorne szkolenie pracowników – sztuką jest korzystać ze szkoleń, które dają praktyczną wiedzę, bez konieczności płacenia za jej otoczkę. Główną zaletą szkoleń online jest ich stosunkowo niski koszt, przedstawienie praktycznej wiedzy, oraz możliwość przyswajania jej w komfortowych warunkach.

E-learning z pewnością wyprze mało efektywne szkolenia weekendowe i – często bezużyteczne – studia podyplomowe. Nowoczesny przedsiębiorca wie, że czas to pieniądz, a pieniądz nie lubi bezczynności. Aby nadążyć za zmieniającym się światem, trzeba odrzucić balast, jakim jest nieprzydatna, teoretyczna wiedza. Czas na praktyczną, wiedzę, której data ważności nie została przekroczona.

© Informacje biznesowe
CyberChimps