Eko-biuro

Typowe biuro kojarzy się z gmachem jakiegoś urzędu. Tam w środku, w pocie czoła pracują małe ludziki, zamknięte jakby w pudełku, wychodzą na światło dzienne po ustawowych ośmiu godzinach. Łatwo sobie wyobrazić takie biuro. Gorzej tak pracować. Jednak czasy się zmieniają i nasze biura też. Możliwe, że już niedługo większość z nich będzie eko-biurami.

 

Zarządzanie biurem to ciężka i żmudna praca. Trzeba o wszystkim pamiętać, wszystko zawczasu zaplanować, odbierać telefony, odpisywać na e-maile. Urządzenie w tradycyjnym biurze często są stare i wysłużone, hałasują niemiłosiernie. Do tego dochodzą koszty, nierzadko za wysokie, żeby o nich nie myśleć. I tak, czynszu magiczną sztuczką nie zmniejszymy, wszystko zależy od naszego najemcy. Niemniej, są pewne sposoby, żeby twoje biuro było eko, a przez to oszczędne.

Słyszałem kiedyś o firmie, w której było 10.000 komputerów. Postanowiono na noc odłączać je od prądu i krok ten, choć mały okazał się wielki dla finansów tej firmy. W ciągu roku zaoszczędzono 1,5 miliona kWh, co przyniosło w przeliczeniu nasze pieniądze oszczędność rzędu prawie pół miliona złotych. Jak widać tak prosty zabieg, a jakie ma znaczenie. Faktem jest, że mowa tu o potężnej firmie, 10.000 komputerów to musiała być wielka firma. Jednakże nawet jeśli masz u siebie 5 komputerów, możesz odczuć zalety tej metody. To nic nie kosztuje, dosłownie chwila czasu, żeby obskoczyć kilka komputerów. A jak wiadomo każda złotówka się liczy, szczególnie w małych firmach.

Drukujesz dużo dokumentów, często takich, które nawet na to nie zasługują? Jeśli tak, postaraj się korzystać z papieru pochodzącego z recyklingu. Nie jest gorszej jakości, nadaje się do wydruku normalnych dokumentów. Podobnie, możesz drukować na obu stronach kartki, nie tylko na jednej. Skorzystają na tym finanse twojej firmy, a będziesz przy tym bardziej ekologiczny.

Masz piętrzącą się górę pustych wkładów do drukarek? W takim razie nie kieruj się bezpośrednio na śmietnik, pomyśl o utylizacji. Są firmy, które właśnie się tym zajmują. Dostarczają bezpłatnie specjalne pojemniki na zużyte tusze i tonery, a kiedy już się zapełnią zostaną przez nich bezpłatnie odebrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps