Jak precyzyjnie skosić trawnik w miejscach trudno dostępnych?

Obowiązkiem każdego posiadacza domu z ogrodem jest koszenie trawy. Większość z nas inwestuje w tradycyjną kosiarkę, której eksploatacja jest łatwa i prosta. Niestety, koszenie trawnika tuż przy ogrodzeniu, chodniku, drzewkach i krzewach za pomocą kosiarki jest problematyczne. W miejscach trudno dostępnych idealnie sprawdza się podkaszarka.  

7672632290_89db575ea7_z

Zadania podkaszarki

Podkaszarki sprawdzają się przy koszeniu trudnodostępnych miejsc takich jak drobne fragmenty trawnika. Oprócz tego, są idealne do koszenia trawnika tuż obok rabat z kwiatami, pod krzewami i koło drzewek owocowych. Urządzenie świetnie uzupełnia pracę kosiarki, która w trudno dostępnych miejscach nie pozwala na precyzję. Podkaszarka jest też idealne do koszenia trawy na wszelkich nierównościach terenu lub w gąszczu.

Elektryczne czy spalinowe?

W sklepach można dostać zarówno podkaszarki elektryczne i akumulatorowe oraz spalinowe. Urządzenia elektryczne wymagają podłączenia do sieci elektrycznej lub akumulatora. Ich średnia moc to około 450-550 W. Urządzenia są proste w użyciu, lekkie i wytrzymałe. Możliwość regulacji długości prowadnicy znacznie poprawia komfort użytkowania. Mają głowice z nylonową żyłką lub nożami. Można wybrać spośród głowic ręcznych, półautomatycznych lub automatycznych.  Ich największą wadą jest konieczność podłączania ich do źródła prądu. Podkaszarki spalinowe są idealne do koszenia większych powierzchni. Nie trzeba ich podłączać do źródła prądu. Mają mocne silniki o mocy zazwyczaj 1- 2,2 KM. Są cięższe od elektrycznych dlatego mają specjalne szelki i pas, który znacznie odciąża ręce.

Bezpieczne praca

Kupując podkaszarkę warto zwrócić uwagę na to czy od głowicy odchodzi kabłąk ochronny. Podczas pracy ten element  pomoże zachować odpowiedni dystans głowicy od pni, łodyg czy krawężników. Dzięki temu unikniesz ich ścięcia. Ważna jest też szerokość żyłki i to czy głowica jest obrotowa. Ustawienie jej pod kątem 90 stopni znacznie ułatwi pracę.  Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się dużo krzewów i drzewek koniecznie zainwestuj w podkaszarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps