Jak urozmaicić ogród dla dzieci?

Dzieci to prawdziwe wulkany energii, dlatego posiadanie ogrodu przydomowego może stać się dla rodziców niemałym wytchnieniem. Zieleń wokół domu to również wspaniałe doświadczenie dla naszych pociech, bo uczą się o nią dbać i ją doceniać. Jednak ogród to przede wszystkim doskonałe miejsce do zabawy! Oto kilka inspiracji, jak sprawić, by nigdy się nie znudził.

Zwierzęta

Fauna w ogrodzie to świetny pomysł, bo obserwacja zwierząt wiele uczy i jest bardzo ciekawa. Nie każdy może pozwolić sobie na kota lub psa, ale śmiało możecie pomyśleć o budkach lęgowych dla ptaków, karmnikach, oczku wodnym z rybami i żabami, albo motylim krzewie, który latem przyciąga mnóstwo tych barwnych owadów. Dokarmianie ogrodowych zwierzątek zaangażuje dzieci i będzie dla nich nie lada frajdą.

Woda

Zastanawiacie się nad budową ogrodowego basenu? Warto zainwestować. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite projekty na każdą przestrzeń i kieszeń. Natomiast wodne zabawy dają wiele możliwości, a przy okazji dzieci uczą się pływać i nurkować. Jeśli Wasza działka jest za mała na budowę takiego zbiornika, zdecydujcie się na sztuczny, dmuchany basen. Sklepy oferują różne rodzaje takich przenośnych „pływalni”.

Sport i aktywna zabawa

Warto zastanowić się również nad małym placem zabaw lub pojedynczym obiektem, który zapewni dzieciom aktywną rekreację. Do wyboru mamy zarówno większe instalacje, np. zjeżdżalnię, drabinę i huśtawkę, jak i osobne ślizgawki, huśtawki, liny wspinaczkowe. To nie koniec możliwości na aktywne atrakcje dla dzieci, bo sklepy oferują jeszcze rozmaite trampoliny – niezłą gratkę dla małych i dużych. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na sportową rekreację, musimy dobrze ogrodzić posesję, szczególnie od strony ulicy.

Relaks

Po intensywnej zabawie dzieciaki na pewno zechcą odpocząć w przyjemnym miejscu. Doskonałym pomysłem będzie hamak lub namiot. Nie martwcie się brakiem stabilnych drzew w ogrodzie – dostępne są już hamaki zaopatrzone w specjalny stelaż do ich wieszania. Natomiast namioty dla dzieci łatwo się rozkładają, posiadają po kilka ciekawych wejść, np. w formie doczepianych tuneli oraz mają atrakcyjne kolory i wzory.

Tak zaopatrzony ogród będzie fantastyczną krainą zabawy dla dzieci, a rodziców zadowoli fakt, że ich pociechy chętnie i miło spędzają czas na świeżym powietrzu. Dostosowanie zielonej przestrzeni do dziecięcych figlów wymaga zaangażowania, ale czego nie robi się dla beztroskich uśmiechów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps