Jak wybrać firmę outsourcingową?

Outsourcing robi coraz większą karierę. Zlecanie części zadań firmie z zewnątrz jest nie tylko modne, ale przede wszystkim korzystne finansowo i czasowo. Aby nie „nadziać się” na nierzetelną firmę, trzeba wcześniej wybadać z czym mamy do czynienia. Najlepiej umówić się na rozmowę z przedstawicielem i wcześniej się do niej przygotować. Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy zewnętrznej?

000-276

Najczęściej powierzanymi zadaniami są te związane outsourcingiem kadrowo-płacowym. Jest to bardzo wygodne z punktu widzenia pracowników, gdyż zarządzanie biurem jest zajęciem dość żmudnym, więc jeśli są odciążeni od tych zadań, mogą skupić się na innych ważnych aspektach pracy. Z drugiej strony trzeba pamiętać, ze wiąże się to z ryzykiem wycieku danych dotyczących płac i danych osobowych. Dlatego najlepiej wybrać renomowaną firmę, która ma doświadczenie. Niestety, błędy zdarzają się nawet najlepszym, więc aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami, trzeba ustalić zakres odpowiedzialności i obustronnych obowiązków. Jeżeli pojawią się kwestie sporne, dobrym wyjściem jest zapytanie o radę prawnika. Najlepiej, żeby wszystkie warunki zostały szczegółowo opisane w umowie.

Sprytnym sposobem na sprawdzenie rzetelności i sumienności firmy zewnętrznej jest wypytanie jej stałych klientów. Jeżeli inne formy są zadowolone, to istnieje duża szansa, że nasza firma też zostanie dobrze obsłużona. Profesjonalna firma powinna przedstawić swoją ofertę. Jeżeli jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i korzystna finansowo, to znaczy że to strzał w dziesiątkę.

Jeżeli już zdecydujemy się na konkretną firmę outsourcingową, to należy sporządzić roczny harmonogram współpracy obejmujący na przykład daty przekazywania określonych dokumentów. W firmie zlecającej usługę powinna znaleźć się osoba odpowiedzialna za kontakt z outsourcingiem oraz przekazywanie dokumentów.

000-450

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps