Jak wyłowić talent?

Chciałbyś, aby w Twojej firmie pracowali tylko najlepsi, aby ich praca była maksymalnie efektywna dla Twojego biznesu? Zastanawiasz się, czy w przypadku przedsiębiorstw możliwe jest odszukiwanie i pozyskiwanie najlepiej rokujących kandydatów? Jak się okazuje, nie tylko w amerykańskich firmach o specjalnych służbach wywiadowczych, z powodzeniem poszukuje się odpowiednich rekrutów, ale także w biznesie istnieje specjalny system wyławiania przysłowiowych „brylantów”.

Podobnie jak w sporcie, gdzie wynajdywaniem np. piłkarskich talentów zajmuje się tak zwany skaut, tak i w biznesie najlepsi specjaliści w swoich fachu, opracowują specjalny system i procesy, dzięki którym poznasz, który z kandydatów będzie najlepszy dla Twojej firmy. Na dodatek, pomoże Ci to ustalić, który z Twoich obecnych pracowników posiada najwyższe kompetencje, do wykonywania poszczególnych zadań.

 talent w biznesie

Jeśli chodzi o nowych i potencjalnych ludzi, mających zasilić Twój zespół, w szczególności wyszukuje się ich już na wyższych uczelniach, dzięki odpowiednio zaprojektowanemu procesowi rekrutacji, który śledzi poczynania rynku. Jak wiemy, kandydaci zgłaszają się do nas także sami – warto więc poddawać ich także procesowi przefiltrowania ich predyspozycji. Taki proces składa się zazwyczaj z 3 lub 4 etapów. Po każdym z nich, uczestnik otrzymuje informacje o wynikach. Tym, którym uda się dojść do ostatniego etapu, otrzymują informację zwrotną w postaci indywidualnego raportu, który ma pomóc w planie rozwoju.

Cały proces jest budowany przez firmy, zajmujące się między innymi takimi metodami rozwojowymi jak Assessment Centre czy Ocena 360 stopni, które pozwalają na możliwie najlepsze określenie kompetencji indywidualnych osób. Projekt poszukiwania talentów opierany jest na pożądanych przez naszą firmę zapotrzebowań na odpowiednie elementy kompetencji.

Dobrze zrealizowane działania pozwolą nam na pozyskanie najbardziej odpowiednich kandydatów na najważniejsze stanowiska w naszej firmie. Nasi aktualni pracownicy zaś bardziej zidentyfikują się z firmą, jeśli wezmą udział w tak prestiżowym procesie – będą mogli poznać, dotychczas nieznane nawet samemu sobie walory i co ważniejsze posiłkować się w nimi w pełni, dla obopólnego dobra. Wszystko to wpłynie zdecydowanie na rozwój i kształtowanie pozytywnej opinii o naszej działalności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps