Miejsce przyjazne pracy

Leroy MerlinTo jak wygląda nasze miejsce pracy ma bezpośredni wpływ na naszą efektywność. Dzięki odpowiednio wyposażonemu i urządzonemu miejscu pracy, możemy pracować chętniej i efektywniej niż do tej pory. Jak powinno wyglądać idealne biuro?

Wygoda przede wszystkim!

Nasze biuro to nasze królestwo, musimy więc zadbać o to, aby było ono wygodne i dostosowane do naszych potrzeb. Absolutną podstawą jest wygodny fotel z możliwością regulacji wysokości i pochylenia. Jeśli przy pracy spędzamy kilka lub kilkanaście godzin dziennie, każda niewygoda przełoży się bezpośrednio na ból kręgosłupa i zmęczenie. Ważne jest także to, aby zaopatrzyć się w podnóżek, który pozwoli naszym nogom nieco odpocząć. Przydatne są także masażery do stóp- dzięki nim, bez odrywania się od pracy możemy solidnie wymasować nasze umęczone kończyny. Pamiętajmy te o tym, aby dopasować wysokość krzesła do naszego biurka, tak, aby łokcie swobodnie opierały się na biurku. Pamiętajmy też o żaluzjach lub roletach, które uchronią nas przed nadmiernym męczeniem naszego wzroku, w bardzo słoneczne dni.

Minimalizm to jest to

Bardzo ważne jest to, aby nasze biuro było zawsze uporządkowane, a wszelkie dokumenty posegregowane i umieszczone w odpowiednich miejscach. Nie pozwólmy na to, aby chaos wkroczył do naszej pracy. Często nawet najdrobniejszy bałagan na biurku przekłada się na poważne problemy ze skupieniem, a tym samym na obniżenie naszej wydajności. Niech żadne koty kurzu tum wystawka kubków z kawą nie mącą naszego skupienia. Biuro to nasza świątynia, a w świątyni musi panować atmosfera niezakłóconego skupienia. Ograniczmy ozdoby i zbędne dodatki do minimum. Dokumenty umieszczajmy w specjalnych teczkach i segregatorach, tak, aby zachować porządek i wiedzieć, gdzie możemy je znaleźć.

Swojsko, ale z umiarem

Biuro nie musi oczywiście być pozbawione osobistych akcentów. Warto ozdobić je detalami, które poprawią nam nastrój i przypomną miłe chwile. Możemy gdzieś w tle umieścić ulubione zdjęcia, które pozwolą nam wrócić do wspaniałych wspomnień. Warto też zdecydować się na ciekawe obrazy lub plakaty – tak, aby patrząc na nie relaksować się i na chwilę odrywać od pracy. Wybierzmy obrazy i ramki, które pobudzają naszą wyobraźnię (duży wybór jest np. w Leroy Merlin). Warto też pamiętać o tym, aby w naszym biurze było dużo roślin. Nic nie działa tak kojąco jak widok soczystej zieleni. Dużo roślin sprzyja kreatywności, a do tego dba o czystość powietrza i poprawia mikroklimat danego pomieszczenia.

Układ pomieszczenia

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie biurka tak, abyśmy widzieli drzwi wejściowe. Unikajmy siedzenia tyłem do wejścia. Warto także ustawić biurko bokiem do okna – tak, aby korzystać ze światła dziennego, jednak bez niedogodności związanych z odbijaniem się światła na naszym monitorze. Postarajmy się też, aby szafki z dokumentami i ewentualne ozdoby czy zdjęcia znajdowały się za nami – tak, aby nas nie rozpraszały w czasie pracy. Ważne też, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie robocze – tak aby było wystarczająco silne i aby było ustawione tak, żebyśmy nie zacieniali sobie miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps