Nie płać za programy dla firm – legalnie!

W dobie kryzysu każdy grosz się liczy, to znaczy – każdy przedsiębiorca liczy każdy grosz. Szukanie oszczędności zwykle zaczyna się od działu marketingu oraz biura. O ile nie można zrezygnować z marketingu – to byłoby gwoździem do trumny każdej firmy – o tyle oszczędności dokonane na biurze mogą wyjść przedsiębiorstwu tylko na dobre.

 

Zamiast kupować drogie oprogramowanie komputerowe, można zainstalować zupełnie darmowe i najzupełniej legalne programy dla firm. To wcale nie żaden chwyt marketingowy. Wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem biura można wykonywać za pomocą pakietu MS Office. OpenOffice jest na tyle wszechstronny, że można wykorzystywać go do edytowanie tekstu, obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, tworzenia prezentacji multimedialnych, kreowania baz danych a nawet obróbki graficznej obrazów.

W edytorze tekstu można nie tylko pisać, ale także formatować tekst, wstawiać grafiki, tabele, wykresy. Dodawanie nowych słów do słownika nie stanowi żadnego problemu. Słownik „podrzuca” podpowiedzi – jeśli jakiegoś wyrazu używamy szczególnie często, to po wpisaniu pierwszych liter, wyświetla się całe słowo.

Z kolei arkusz kalkulacyjny cechuje się bardzo intuicyjną obsługą. Formuły można tworzyć nawet w języku polskim. Arkusz potrafi automatycznie przeliczać kursy walut, pod warunkiem podłączeni komputera do internetu. Istnieje możliwość graficznej obróbki stworzonych tabelek oraz formatowania komórek.

Edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny są najczęściej używanymi programami, ale pracownicy biurowi potrzebują także narzędzia do tworzenia baz danych. To także umożliwia OpenOffice. Program pozwala nie tylko na zapis danych, ale również na ich przetwarzanie. Pakiet Office to także program graficzny, dzięki któremu można stworzyć lub poprawić już istniejące grafiki. To nadal nie wszystko. W pakiecie znajduje się także narzędzie pozwalające na kreowanie prezentacji, zawierających multimedia.

OpenOffice jest integrowany z innymi programami, dzięki czemu wymiana danych z Excelem czy eksport pliku do formatu PDF nie są problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps