O czym pamiętać przy zakładaniu firmy?

Założenie firmy to dopiero pierwszy krok na drodze do finansowego i życiowego sukcesu. Nie jest to takie proste, bo trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które w rzeczywistości są dość banalne, ale wiele osób albo o nich zapomina, albo w ogóle nie wie o ich istnieniu.

 

Biznesplan

To podstawowa sprawa, którą trzeba zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu zakładania działalności gospodarczej. Należy w nim uwzględnić przewidywane wydatki na założenie i prowadzenie działalności, prognozowane przychody oraz kierunek rozwoju firmy.

Rejestracja firmy

Teraz jest znacznie łatwiej zarejestrować działalność gospodarczą niż jeszcze rok temu. Od 1 lipca 2011 roku można to robić on-line. To znaczy, że nie trzeba wychodzić z domu, pod warunkiem, że posiada się dostęp do internetu oraz konto na ePUAP, czyli elektronicznej platformie obsługującej petentów, chcących załatwić urzędowe sprawy. Aby dokonać elektronicznej rejestracji należy wejść na stronę internetową CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Informacje są automatycznie przesyłane do US, GUS-u, ZUS-u lub KRUS-u. Zapis jest bezpłatny.

Wizerunek firmy

Każda działalność gospodarcza musi mieć dobry image, czyli wizerunek, bo to od klientów zależy istnienie firmy. Dlatego trzeba zadbać o spójny, przejrzysty, ciekawy i konsekwentny sposób komunikowania się z otoczeniem zewnętrznym. Co to oznacza w praktyce? Strona internetowa, strona fanowska w mediach społecznościowych, ulotki i foldery informacyjne – muszą być dokładnie i profesjonalnie opracowane. Nawet nazwa firmy musi być zachęcająca i adekwatna do profilu prowadzonej działalności, aby klienci od razu kojarzyli nazwę z konkretną usługą czy towarem. Dokładnie taka sama zasada dotyczy loga i wszystkich znaków firmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps