Promocja dźwignią firmy

promocja firmyTrudno dziś wyobrazić sobie prężnie rozwijającą się firmę, która nie inwestuje w promowanie swojej działalności. Mogą być one bardzo różne co do zasięgu, nośnika oraz zakresu oddziaływania.

070-496 exam

Planowane działania powinny zależeć od specyfiki firmy, czasem też od lokalizacji czy liczebności grona potencjalnych zainteresowanych. Przykładowo- firma z niewielkiej miejscowości, której krąg odbiorców jest dość wyspecjalizowany – bez szerokiego marketingu i rozreklamowania swej działalności, na pewno nie będzie w stanie się utrzymać. Trzeba bowiem umiejętnie określić profil grupy potencjalnych klientów i skutecznie do nich dotrzeć.

Na szczęście jest już sporo firm, które bardzo profesjonalnie i trafnie potrafią doradzić poszczególnym przedsiębiorcom i wskazać najlepsze metody promocji. Oprócz fachowych konsultacji i doradztwa – firmom reklamowym można powierzyć także kompleksowe zaplanowanie kampanii. Następnie, na nasze życzenie, otrzymywać możemy wgląd do monitoringu skuteczności i bieżące raporty efektywności działań. Obecnie marketing i reklama to już cała wyspecjalizowana gama możliwości i wyrafinowane metody. Trudno samodzielnie zaplanować efektywną kampanię, z uwzględnieniem wszystkich sposobów promocji firmy. Brak działań promocyjnych, w czasach wielkiej konkurencji, oznacza dziś biznesowe samobójstwo.

Od stycznia 2007 r. wydatki przeznaczone przez przedsiębiorcę na reklamę mogą w pełnej wysokości stanowić koszty działalności gospodarczej. Nakłady na reklamę już nie budzą wątpliwości – można je włączyć do kosztów uzyskania przychodu, jeśli tylko wiążą się z działalnością firmy. Chodzi np. o zaprojektowanie logo, reklamę w Internecie (w tym stronę www), reklamę w prasie, stworzenie ulotek i folderów reklamowych, reklamę zewnętrzną czy telemarketing. Ponadto, do kosztów działalności firmy można włączyć wydatki związane z promocją, czyli Public Relations, w tym np. akcje społeczne powiązane z daną działalnością.

070-497

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps