Prowadzenie firmy w domu – kilka podstawowych zasad

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie zawsze zarządzanie wielką firmą zatrudniającą kilkuset pracowników. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz trudniej o zatrudnienie na etat, wiele osób decyduje się na bycie „wolnym strzelcem” lub prowadzenie własnego biznesu w domu. Jest to bardzo dobry pomysł dla matek, które nie chcą rozstawać się ze swoimi pociechami i mogą w ten sposób łączyć obowiązki domowe z pracowniczymi. Aby działalność funkcjonowała sprawnie, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Pierwsze wrażenie jest tylko jedno, więc zadbaj o to, żeby pierwszy kontakt z klientem wypadł pozytywnie. Jeżeli przyjmujesz klientów w domu, nie zapraszaj ich do kuchni zawalonej garami. Wyznacz w domu osobne pomieszczenie. Dzięki temu i domownicy, i klienci będą czuli się komfortowo. To samo z telefonem. Kup komórkę, która będzie służyła tylko do kontaktów służbowych. Czasami ktoś z rodziny może odbierać połączenia przychodzące na prywatny numer, a to nie świadczy o profesjonalizmie.

Dbałość o marketing to postawa, bo przecież nie od dziś wiadomo, że „reklama dźwignią handlu”. Zmieniają się tylko metody promocji. Dziś informacja to skarb, który możesz wykorzystać. Dlatego umożliwiaj potencjalnym klientom skontaktowanie się z tobą. Oprócz telefonu musisz mieć adres mailowy. Dobrze byłoby mieć także stronę internetową, chociaż bardzo skromną, bo coraz więcej osób korzysta z internetu. Nie zapominaj, że zadowolony klient poinformuje o twoich usługach swoich znajomych.

Fakt, że firma ma siedzibę w domu, nie zwalnia nikogo z przestrzegania prawa. Dlatego powinna być zarejestrowana i opłacać podatki. Do rozliczania faktur przyda się pomoc księgowej. Opłacenie fachowca nie będzie mocno nadszarpywało budżetu, za to odciąży cię od formalności. A jeżeli nie chcesz tracić czasu na odbieranie poczty, prowadzenie kalendarza spotkań i informowanie klientów o nowych produktach, to zainwestuj w wirtualne biuro. Inną ciekawą usługą, jaką oferuje jest możliwość rejestracji siedziby firmy w dużym mieście, co znacznie zwiększa zaufanie nowych klientów i buduje pozytywny obraz marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps