Szkolenia, kursy, dla kogo?

Kariera zawodowa to dla wielu ludzi najważniejszy element życia. W związku z tym, jeśli tylko jest to możliwe staramy się podnosić swoje kwalifikacje.

Problem tak na prawdę rozpoczyna się wówczas, gdy nasz pracodawca nie specjalnie dba o program szkoleń, a my nie mamy zbyt wiele czasu, by po za pracą uczestniczyć jeszcze w kursach doszkalających.

Jak wskazują badania, to bowiem w pracy spędzamy znaczną część swojego życia.

Trudno zresztą, dziwić się temu, że pracownicy co raz częściej i otwarcie mówią o swoich wymaganiach i priorytetach.

W obecnym społeczeństwie i myśleniu o pracy zmieniło się zresztą wiele, dzisiejsi pracownicy kojarzą miejsce pracy nie tylko z przymusem wykonywania codziennych obowiązków, ale również miejscem gdzie możemy się doszkolić, nauczyć czegoś nowego, efektywnie wykorzystywać możliwość zarządzania kompetencjami i zainteresowaniami.

Pracodawcy zdając sobie sprawę z konkurencji rynkowej oraz poziomu pracowników, zatrudnianych na różnych stanowiskach wiedzą, że dobry pracownik potrzebuje dodatkowych bodźców, które zmotywują go do działania. Jednym z nich są właśnie kursy i szkolenia. Przede wszystkim zwiększają one bowiem pewność siebie u pracowników oraz powodują, że nasza kadra jest uznawana za profesjonalną.

Spośród bardzo szerokiego wachlarza wszystkich kursów i szkoleń najczęściej wybieranymi są:

szkolenia językowe – przeprowadzane wszędzie tam, gdzie język obcy stanowi źródło kontaktów z potencjalnym klientem, czyli w obecnej sytuacji gospodarczej, niemalże we wszystkich firmach; znajomość języków obcych jest zresztą podstawowym narzędziem pracy, bez znajomości np. języka angielskiego trudno mówić o dobrze wyszkolonej kadrze.

szkolenia stricte branżowe – dotyczą obszarów, gdzie mamy do czynienia z bardzo częstą zmianą terminologii, pojęć; doszkalanie jest wówczas koniecznym aspektem do prawidłowej i bezpiecznej pracy.

Kursy i szkolenia to dość droga forma nauki. Trudno się zatem dziwi, temu, że pracownicy chętniej korzystają z oferty zaproponowanej przez swoich szefów, aniżeli sami mieliby poszukiwać czegoś interesującego.

Ceny szkoleń i kursów plasują się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Trudno się zatem dziwić, że bądź co bądź przeważnie skromne wynagrodzenie polskiego pracownika uniemożliwia korzystanie z ciekawej oferty.

kursy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps