Time typuje

Miliony stron internetowych, jedne lepsze, drugie gorsze, jedne z zawartością, o której powiemy wartościowa, drugie – o której rzucimy z pogardą „zabawowa”. Jeszcze inna dostane łatkę: beznadziejna – Tworzenie strony www, która będzie gdzieś na wykresie od wartościowej do beznadziejnej to coraz szybszy proces, jednak nie o sam proces chodzi, a o efekt, który uzyskamy mając już własną stronę internetową. Firmy zlecają stworzenie swoich stron, bo wiedzą co znaczy w dzisiejszych czasach dobra strona internetowa. Niektórzy za ciekawy koncept dostają nagrody. I to prestiżowe, bo od jednej z najbardziej znanych gazet na świecie, jaką bez wątpienia jest Time.

 Najlepsze strony WWW według Time

Strona, co pomaga

Są strony unikatowe, takie co wnoszą dużo dobrego do naszego urządzonego świata. Taką witryną jest na pewno Freerice, której misją jest walka z głodem. Otóż, odpowiadając poprawnie na łatwe pytanie z geografii czy języka angielskiego, zaopatrujemy nasz konto w 10 ziarenek ryżu, który następnie skupowany jest przez prywatnych sponsorów, by następnie wysłać te ziarenka w różne strony świata. Do tej pory zasięg pomocy objął już 4 miliony osób.

Stwórz własną playlistę

Na 8 tracks możesz stworzyć własną playlistę, na której znaleźć się musi przynajmniej – jak sama nazwa wskazuje – 8 piosenek. Można oczywiście dzielić się własnymi faworytami z innymi użytkownikami serwisu, śledzić ich poczynania, a także przeglądać wybrane przez nas gatunki muzyczne. Wszystko to skądś znamy, jest wiele serwisów, które oferują podobną zabawę. Nie w każdej jednak tego typu zabawie kwestia legalności jest tak łatwo rozwiązana. Tutaj, wszystko jest legalne, ponieważ twórcy programu wzięli na siebie wszystkie opłaty.

Gazeta dla zabieganych

Jeśli jesteśmy zalatani i nie mamy czasu, żeby przeczytać wszystko co znajdziemy w necie, z pomocą przychodzi Instapaper. Zdarza się, że odkrywamy ciekawe artykuły, a później ciekawe odnośniki do tych artykułów, ale zaczyna nam już brakować wartości poznawczych, żeby wszystko pomieścić w naszej głowie. Wielu to zna z własnego doświadczenia. Zapisujemy gdzieś te artykuły, a później o nich zapominamy. Dzięki Instapaper będziemy sprawować kontrolę nad całym procesem poszukiwania i odkładania na później znalezionych przez nas artykułów. Co więcej, zapisane w Instapaper artykuły wolne są od reklam, są sformatowane, by wyglądać jak gazeta. Można też je wrzucić na iPhone’a i iPada i czytać gdziekolwiek dusza zapragnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps