Trzecia edycja Startup Fest

Agora, organizator konkursy Startup Fest, ogłosiła właśnie, że wydłużony został termin, w jakim można nadsyłać swoje zgłoszenia na trzecią edycję konkursu. Czas zgłaszania wniosków został wydłużony o połowę i teraz organizatorzy czekają na nie do 29 września.

Będzie to już trzecia edycja konkursu Startup Fest przygotowanego specjalnie z myślą o przedsiębiorcach rozpoczynających swoją działalność związaną z Internetem. (Stąd też nazwa, gdyż startupami określa się właśnie przedsięwzięcia firm powstałe w oparciu o technologię Web 2.0). Festiwal stwarza możliwość skonsultowania swoich pomysłów ze specjalistami oraz daje okazję najlepszym na otrzymanie 50 tys. złotych na rozkręcenie własnego biznesu.

Jak wygląda to w praktyce? Twórcy najciekawszy startupów przedstawiają swoje pomysły i projekty gronu złożonemu ze specjalistów w tej branży, które jednocześnie stanowi też jury, oceniające to, komu należy się wspomniana nagroda. Oprócz tego Startup Fest to również szereg dyskusji, wystąpień i paneli, których plan szczegółowy podany zostanie wkrótce.

Oprócz nagrody pieniężnej konkurs stwarza również możliwość zawiązania nowych kontaktów w branży, usłyszenia cennych opinii na temat własnego projektu od specjalistów i analityków oraz pozyskania dużych partnerów, takich jak Agora. Ten koncern medialny, który jest zarazem organizatorem konkursu, oferuje najciekawszym startupom między innymi know how, dostęp do szerokiego zaplecza reklamowego i dużej sieci kontaktów biznesowych.

Aby zgłosić się do konkursu, należy do wspomnianego już 29 września wypełnić formularz dostępny na www.startupfest.pl. Harmonogram zgłoszeń i konkursu wygląda następująco:

  • 22 VIII-29 IX – przyjmowanie zgłoszeń;

  • 2 IX – opublikowanie listy najlepszych startupów zaproszonych do wzięcia udziału w Startup Fest;

  • 11 IX – Startup Fest w siedzibie Gazety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps