Wspólna praca nad tym samym dokumentem

Tytułowy problem jest zmartwieniem w wielu firmach. Nie mamy prostego i szybkiego połączenia z resztą pracowników, nadpisujemy i przesyłamy sobie ten sam plik po kolei, np. za pomocą maila. Nie mamy możliwości wspólnego edytowania, swobodnej i konstruktywnej pracy. Jak to zmienić, by nasza praca była łatwiejsza, przyjemniejsza i wydajniejsza?

Świetnym rozwiązaniem będzie elektroniczny obieg dokumentów z programem Microsoft SharePoint. To nowoczesna technologia, która umożliwia pracę większej ilości osób nad jednym, tym samym dokumentem. Jak to możliwe? Dokument, nad którym pracujemy znajduje się na serwerze, gdzie jest automatycznie nadpisywany. Możemy też jasno ustalić, kto ma do niego dostęp i kto może go edytować. Co ciekawsze, niekoniecznie wszyscy musimy się w danej chwili znajdować w biurze, ponieważ SharePoint daje nam możliwość zdalnego kreowania projektu, nie tracąc przy tym „łączności” z resztą grupy. A co jeśli dwie osoby jednocześnie dokonają zmian? Narzędzie, jakim jest Microsoft SharePoint pozwala nam w tej sytuacji zachować pełen spokój, jest jak prawdziwy mentor, który rozwiązuje najbardziej sporne sytuacje. Dzięki portalowej budowie, aplikacja może być udostępniania nawet w formie dobrze nam znanej strony internetowej.

Co lepsze, narzędzie to daje nam możliwość równie szybkiego kontaktu z klientem, który może podejrzeć zmiany i zasugerować ewentualne kroki w projekcie. Z usługi możemy korzystać w darmowej formie Microsoft SharePoint Foundation oraz z usługi w formie Online, która jest bardziej mobilna i funkcjonalna. W kwestii bezpieczeństwa, także możemy spać spokojnie. Istotne dla nas dane firmowe, możemy zakodować na każdym z firmowych komputerów, da nam to znacznie większą gwarancję, że dane nie trafią w niepowołane ręce. Do bardziej sprawnego korzystania z tej usługi, przydadzą nam się dodatkowe oprogramowania takie jak Windows Server 2008 R2, Windows Right Management Services i rzecz jasna biurowy pakiet Microsoft Office, w wersji 2010 lub 2013, która jest nową atrakcją na rynku i zbiera całkiem przyjemne recenzje na swój temat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps