Wywarzona kreatywność!

Zmieniając pracę i zajmując dane stanowisko zawsze stajemy przed pewną niewiadomą. Początki bywają trudne w każdym miejscu. Nawet tam, gdzie jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie i wydaje się, że właściwie nic nie powinno przeszkodzić nam w zdobyciu upragnionego stanowiska.

Zastanówmy się jednak, czy wychylając się przed szereg i nadmiernie proponując co rusz to nowe rozwiązania nie spowodujemy zdenerwowania u naszych nowych współpracowników oraz szefa.
Niestety tak to już bywa, że nasze nowe pomysły nie zawsze muszą iść w parze z aprobatą innych. Możemy bowiem naruszyć nimi ogólne poczucie spokoju u wszystkich pracowników lub spowodować pomniejszenie roli szefa.

Nadmierna kreatywność może denerwować!
Przychodząc do nowej pracy musimy pamiętać o wszystkich zasadach jakie zostały w niej ustalone i ukształtowały się przez lata. Każda nowa osoba, która będzie próbowała je zmienić może zostać uznana za intruza i kogoś, kto próbuje zniszczyć obecnie panujący ład. Istotną dla nas potrzebę zmian lepiej zatem ogłaszać powoli i z pewną dozą ostrożności.

Kreatywność jest w cenie, ale musi być bardzo umiejętnie wykorzystywana. Szef z pewnością zauważy nasze starania i chęci do wprowadzania zmian w firmie, jeśli będą one miały na celu zwiększenie jej dochodów. Ważne jednak, by podejść do sprawy delikatnie. Nie można bowiem nagle zmieniać jakiegoś ładu na, który firma pracowała latami.

Dlaczego nie warto być zbyt kreatywnym?

Jeśli szef zauważy zbyt duże pokłady naszej energii bardzo szybko może zarzucić nas pracą, do tego stopnia, że zamiast nowej lepszej możliwości zarobkowania zapewnimy sobie długie, frustrujące popołudnia ze stertą dokumentów do poprawienia.

pracownicy
Co więcej, jeśli trafimy na szefa, dla którego obecna sytuacja w firmie jest jak najbardziej w porządku, i który nie doceni naszych starań, a propo innowacyjnych rozwiązań możemy się nawet narazić na utratę pracy.
Wreszcie niechętnie mogą do nas podejść także i inni pracownicy. Zobaczą bowiem w naszej osobie nie tylko konkurencję, ale i kogoś, kto próbuje zmienić to co do tej pory zdawało egzamin.

Zanim zatem zaczniemy proponować swoje rozwiązania i wdrażać co rusz nowe pomysły, upewnijmy się dwa razy jak funkcjonuje nasza firma, czy charakteryzuje ją elastyczny system działania, czy raczej sztywne struktury zatrudnienia, czy zarządza się kompetencjami pracowników. Pamiętajmy, tylko dobra znajomość firmy pozwoli nam na umiejętne posługiwanie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps