Zbadaj satysfakcję swoich pracowników

Jeśli jesteś dobrym szefem, chcesz być dobrze postrzeganym przez swoich pracowników i zadbać o wysoki poziom ich zadowolenia z pracy w Twojej firmie, musisz zadbać w odpowiedni sposób o ich satysfakcję. Żeby o to zadbać, trzeba najpierw odpowiednio przebadać ich poziom satysfakcji, poprzez poznanie ich opinii w kwestii poszczególnych aspektów funkcjonowanie firmy.

Jak to zrobić?

Codziennie słyszy się o tym, że mnóstwo ludzi jest niezadowolonych ze swojej pracy, chodzi tam tylko po to, ażeby odbębnić osiem godzin i zarobić na chleb dla siebie i swojej rodziny. Samo pojęcie pracy budzi często wstręt i ta sfera naszego życia staje się średnio akceptowanym przez nas elementem, mimo iż, wiemy że jest to nieodzowny element tego, by nie zostać gołym i powiedzmy sobie szczerze – nie za bardzo wesołym. Jak więc sprawić, by w naszej firmie było inaczej? – Możemy zorganizować firmową imprezę na koszt szefa bądź też dorzucić naszym pracownikom premię. Owszem są to pewne rozwiązania, ale nie koniecznie one muszą zaspokoić oczekiwania wszystkich naszych pracowników, ponieważ każdy ma jakieś indywidualne potrzeby. Żeby wiedzieć, co nasz pracownik sądzi na temat swojej posady i wielu obejmujących ją kwestii, polecamy wspomóc się profesjonalnym systemem badań, które oferują nam specjaliści z dużym doświadczeniem i niezbędną wiedzą.

zadowolenie pracowników

Wykorzystuje się do tego, dobrze nam znane narzędzia kwestionariuszowe, które układane są według ilości potrzebnych pytań badawczych. Zazwyczaj jest koło sześćdziesięciu, w tym około dziesięciu otwartych. Do badania zapraszamy wszystkich naszych pracowników. Co najważniejsze, badanie jest anonimowe, dzięki czemu ankietowany ma pełną swobodę wypowiedzi – nie musi się stresować tym, że napisze „brzydko” o swoim pracodawcy.

Korzyści z takiego badania są naprawdę duże, bowiem dzięki temu poprawia się sytuacja w firmie – nasi pracownicy lepiej identyfikują się ze swoim miejscem pracy, mogą być spokojniejsi o sfery, które były dotychczas ich utrapieniem. Następstwem tego jest lepsza organizacja pracy, wzmożenie jej działań na polu efektywności. Pozwala nam to także na kierowanie się odpowiednimi metodami motywacyjnymi dla naszych pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps