Zdalna praca – sposób na kryzys

Odkąd świat zachodu wszedł w ostatni kryzys finansowy co rusz słyszymy o tym, że wiele firm zwalniaswoich pracowników chcąc zmniejszyć swoje koszty. W ciągu wielu wcześniejszych kryzysów finansowych dla wielu firm było praktycznie jedyne rozwiązanie aby przetrwać.

Jednak obecna sytuacja jest zgoła inna. Rynki finansowe całego świata znajdują się na oddziale intensywnej terapii, gdzie opieką nad nimi zajmują się nie zawsze kompetentne „pielęgniarki (banki centralne, Unia Europejska, etc.). Jednak ta opieka i wpompowywanie ogromnych pieniędzy głównie w sektor finansowy spowodowało, że nie doszło do gwałtownego załamania rynków.
Wracają jednak do tematu.
Obecnie firmy często starają się minimalizować koszty w inny sposób, aby utrzymać poziom produkcji czy też świadczonych usług na zbliżonym poziomie, co ma zwiększyć rentowność firmy. Jednym z rozwiązań stosowanych główniej przez korporacje jest praca zdalna. Praca zdalna czyli praca poza siedzibą firmy (najczęściej pracownik pracuje po prostu w domu). Wcześniej taka forma często była przeznaczona dla wolnych zawodów, w tym tych związanych z nowymi technologiami i reklamą (graficy komputerowi, copywriterzy, programiści). Jednak teraz coraz więcej firm decyduje się na taką formę współpracy również z pracownikami zatrudnionymi na innych stanowiskach. Obecna technologia umożliwia zdalny dostęp pracowników do zasobów firmowych, dzięki czemu praktycznie z dowolnego miejsca mają oni dostęp do tych samych informacji, które znajdują się w siedzibie firmy. Dzięki temu obie strony mogą być zadowolone, ponieważ pracodawca ponosi mniejsze koszty współpracy, a pracownik oszczędza na m.in. dojazdach do miejsca pracy, a poza tym może wykonywać swoją pracę bez wychodzenia z domu.
A Wy, czy pracowaliście kiedyś zdalnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps