Zdalny dostęp do zasobów – praca spoza firmy

Jak możemy kontrolować działania naszej firmy, nie będąc w jej siedzibie? Jak komunikować się i współpracować z klientami, nie będąc w firmowym biurze? Jak mieć zdalny dostęp do wszystkich niezbędnych danych, jak je edytować i pracować nad dokumentami? Odpowiedzią na wszystkie te pytania jest oferta Microsoftu.

Bardzo często musimy wyjechać w służbowej, a nawet prywatnej sprawie, nie musimy się jednak martwić o to, że nie będziemy mogli sprawdzić naszej firmowej poczty i z niej skorzystać. Zakładamy taką sytuację, ponieważ dzięki odpowiednim programom i narzędziom Microsoftu możemy dokonywać rzeczy do tej pory dla nas niemożliwych.

Terminalowe usługi Windows pozwalają na zdalne kontrolowanie naszych poczynań przy firmowym biurku, nawet wtedy kiedy znajdujemy się na drugim końcu świata. Dzieje się tak poprzez modemy czy połączenia GSM oraz dzięki protokołowi RDP, który przesyła znaki z naszej biurowej klawiatury, myszy i ekranu do miejsca, w którym właśnie się znajdujemy. Mały cud? – technologiczny na pewno, co najważniejsze niesamowicie przydatny i komfortowy. Co jeszcze ważniejsze do podjęcia takich kroków potrzebujemy jedynie łącza internetowego, a w niektórych przypadkach, sam komputer jest nam zbędny, ponieważ z niejednej aplikacji możemy korzystać za pomocą telefonu komórkowego, najlepiej Windows Mobile.

Jeśli chcemy skorzystać z jeszcze innych rozwiązań i jesteśmy użytkownikami  Windows 7 Enterprise, Microsoft oferuje nam funkcję Direct Access. Dzięki połączeniu z Windows Server 2008 R2, funkcja ta pozwala nam korzystać z zasobów firmy bez wykorzystywania funkcji VPN, czyli wirtualnych sieci prywatnych, które jak sama nazwa wskazuje, są tworzone na bazie sieci publicznych. Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanych sposobów, użytkownik korzystający z Direct Access ma dostęp do wszystkich zasobów firmy, gdziekolwiek się znajduje, czy jest to afrykańska wioska, czy Mazury, jeśli oczywiście jest tam internet…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Informacje biznesowe
CyberChimps